прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
децембар

Акција "Један пакетић, моного љубави"

Позивамо све ученике и наставнике да се, у складу са својим могућностима, укључе у хуманитарну акцију "Један пакетић, много љубави". Акцију традиционално организује Црвени крст Стари град. Ова активност подразумева прикупљање играчака и слаткиша које траје до 18. децембра 2017. године.

октобар

Учешће Школе у Erasmus+ пројекту

Наша школа је иницијатор, организатор и учесник пројекта под називом "Дођох, видех, научих". Пројекат се реализује током октобра 2017. године у сарадњи са партнерском школом из Италије. Више о Пројекту можете прочитати овде.

јун

Пројекат "Крунисање Стефана Првовенчаног виђено очима ученика"

Ученици наше школе учествовали су у Пројекту "Крунисање Стефана Првовенчаног виђено очима ученика".

Пројекат је покренуло Удружење наставника "Доситеј Обрадовић" из Београда поводом псам векова од крунисања Стефана Првовенчаног.

Презентација Пројекта одржана је у понедељак, 12. јуна 2017.

Радове наших ученика и више о Пројекту можете видети на сајту Пројекта: https://krunisanjestefanaprvovencanog.wordpress.com/

мај

Годишња изложба у Дечјем културном центру Београда

Десета годишња изложба ученика наше школе у Галерији  Дечјег културног центра Београда отворена је 11. маја и трајаће до 26. маја 2017.године.

Изложени су радови свих смерова настали у току школске 2016/17. године:

1. пејзажна архитектура се представила цветном инсталацијом и историјатом вртова у Европи,
  2. смерови из области умтности представили су своје цртеже, слике и декоративне предмете од дрвета,
  3. Ученици са смерова у области производње намештаја и обраде дрвета представили су радове под називом „Осамице за понети“ а који су настали на овогодишњој Креативној радионици „Дизајн игралиште – Design Playground“ коју Школа реализује са својим партнерским школама из Европске уније.

Фотографије са изложбе

О изложби на сајту ДКЦБ - а

април

Пројекат "Од античког храма до човека нове индивидуалности"

Ученици наше школе су учествовали у годишњем пројекту „Од античког храма до човека нове индивисуалности“ у организацији Дечјег културног центра.

У овом пројекту млади су имали могућност да кроз едукативно-креативне радионице овладају функционалним знањем из културе историје цивилизације и да стечено знање инкорпорирају у информационе технологије.

Презентацију Пројекта можете погледати на порталу http://virtuelnikabinet.mojatelje.com/.

Радови ученика

Каталог изложбе у PDF формату