прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
јул

УПИС

Упис за све образовне профиле може се обавити на два начина: преко еУписа или доласком у школу.

Упис у школи ће се вршити у понедељак 12. јула и уторак 13. јула од 8.00 до 15.00 часова (улаз из Дубровачке 1 или кроз двориште из Цара Душана 23).

Потребно је лекарско уверење.

Слободних места за упис има само за образовне профиле Столар и Тапетар - декоратер.

23. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Двадесет треће републичко такмичење школа подручја рада шумарство и обрада дрвета одржано је у Суботици од 23. до 25. априла 2021.

Наша школа остварила је изузетне резултате. Са такмичења смо се вратили као апсолутни победници.

Освојили смо прво место екипно у области пејзажне архитектуре и прво место екипно у области обраде дрвета.

Појединачно, наши ученици истакли су се у следећим дисциплинама:

Цвећарство и декоративна дендрологија: Јована Цвитковац 4/4 освојила је прво место. Припремале су је наставнице Милка Глумац и Марина Дукић.

Аранжирање биљног материјала: Анђела Ђорђевић 4/5 освојила је прво место. Припремала ју је наставница Александра Ковачевић.

Техничко цртање: Дајана Милић 3/2 освојила је прво место и била једина недисквалификована ученица. Припремала ју је наставница Ивана Кнежевић Николић.

Рачунарска графика: Матија Мандрино 4/2 освојио је прво место. Припремао га је наставник Зоран Карадоламовић.

Практичан рад - столар: Милица Милашиновић 2/2 освојила је прво место. Припремао ју је наставник Зоран Карадоламовић уз техничку асистенцију Ивана Гајића. Ово је први пут у историји Такмичења да се девојчица такмичи у дисциплини намењеној будућим столарима.

Финална обрада дрвета: Констатин Вучетић 3/2, Стефан Младеновић 3/2 и Селена Ружичић 4/2 освојили су треће место. Припремао их је наставник Марко Марковић.

Практичан рад - тапетар: Ања Симић 4/2 освојила је треће место. Припремали су је наставници Јован Анђелковић и Горан Којић.

Због свега наведеног, преносни пехар ће и ову годину провести у просторијама наше школе. Ово је треће такмичење заредом да смо екипни победници.

Фотографије са такмичења

Одржавање наставе од 19. април

Од понедељка, 19. априла, настава ће се одвијати по комбинованом моделу, односно као до преласка на потпуно онлајн наставу.

Једна група ученка прати наставу у школи, а друга група онлајн. Групе се смењују на две недеље.

април

Пријемни испит за упис у средње школе ликовне области

Полагање пријамног испита за упис у средње школе ликовне области врши се у школи "Техноарт"

Пријављивање је могуће преко портала Моја средња школа (https://mojasrednjaskola.gov.rs) и у школи "Техноарт", од

12. до 16. априла.

Детаљније о пријављивању за пријеми испит

Термини полагања пријемног испита:

14. мајпетак - Цртање

15. мај, субота - Сликање

16. мај, недеља - Вајање

Материјал за рад:

Школа обезбеђује папир за цртање, папир за сликање и глину за вајање (око 1000 гр). Ученици обезбеђују оловке за цртање, темпера боје природног порекла, без икаквих додатака (нису дозвољене акрилне, јајчане и сл.) и четке за сликање, као и мале шпахтле за вајање.

прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
Администрација     Законом заштићено. Сва права задржава Ti Computers Solutions