прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
мај

Годишња изложба у Дечијем културном центру

Изложба у Дечијем културном центру 2019

У Дечијем културном центру дана 29. маја 2019. отворена је 12. традиционална изложба наше школе.

Представљени су радови ученика свих смерова. Ове године су први пут приказани радови насатли у оквиру предмета Фотографија и Графика.

Фотографије са изложбе

април

24. Сајам хортикултуре

Сајам хортикултуре 2019.

Школа "Дрво арт" учествовала је на 24. Сајму хортикултуре, који је одржам од 4. до 7. априла 2019. године на Београдском сајму.

У оквиру Сајма одржано је такимчење у аранжирању цвећа. Тема овогодишњег такмичења је аранжирање стола поводом 18. рођендана. Нашу школу се представиле две екипе, у једној су ученици Марија Лацић и никола Лаловић, а у другој Валентина Сарић и Кристина Цвитковац, сви из одељења 4/4. Обе екипе биле су веома успешне - поделиле су прво место. Ученике је за такмичење спремала наставница Александра Ковачевић.

Фотофрафије са Сајма хортикултуре

Изложба у Музеју примењене уметности

Изложба радова насталих у оквиру једанаесте Креативне радионице „Дизајн игралиште – Design playground“  отворена је 15. марта 2019. године у Музеју примењене уметности. Изложба ће трајати недељу дана.

Пред отваање изложбе проглашени су најбољи радови овогодишње Радионице.

Према одлуци стручног жирија, састављеног од наставника школа учесница најбоља три рада су:

1)      „Cubic” ученика Маура Антонија Карнијела из школе ИСИС Бруно Карнијело из Бруњере, Италиј

2)      „String Table“ ученице Елене Вашеве из Травјанске школе из Травене, Бугарска;

3)      „SCAM“ ученика Бенџамина Хубишчека из школе “Рот Ђула” из Шопрона, Мађарска.

Наставници су оцењивали више аспеката свих радова: функционалносту, оригиналност, иновативност, презентацију рада и естетику.

Ученици су оцењивали радове својих колега и конкурената, али само у једној категорији - естетици. Према њиховом мишљењу, најбољи су радови ученика школе домаћина који су освојли потпуно исти број бодова:

•        “Jump” Манујела Салихија

•        “300” Александре Рађеновић.

Одржана 11. Креативна радионица "Дизајн игралиште - Design playground"

Дизајн игралиште 2019.

Техничка школа „Дрво арт“ организовала је, по једанаести пут, креативну радионицу „Дизајн игралиште – Design playground“  у којој, поред домаћина, учествују средњошколци из њихових партнерских школа из ЕУ. Тема овогодишње радионице била је „ноћни сточић“. Радионица је трајала пет дана, од 11. до 15. марта 2019, и била испуњена веома интензивним радом у којем су уживали и ученици и њихови наставници.  Последњег дана Радионице, радови су представљени у Музеју примењене уметности и били су доступни београдској публици целу једну седмицу.

Овога пута као материјал коришћено је само дрво. Инспирацију за своје радове ученици су нашли у природи, путничким коферима, савременим технологијама, скулптураа великих мајстора, музици и енигматици. Неки од су тако необичног изгледа да, на први поглед, не бисте ни претпоставили да је у питању ноћни сточић.

•        “Jump” Манујела Салихија

•        “300” Александре Рађеновић.

Радионицу су, као и свих ранијих година, подржали Град Београд преко Секретаријата за образовање и дечју заштиту и Музеј примењене уметности који креативним средњошколцима бесплатно уступа простор за излагање.

Радови са овогодишње Радионице

Промотивни спотови Министарства одбране

"Позив за увођење у војну евиденцију"

"Направи корак"