12.04.2022.

ИНТЕГРАЦИЈА ДЕЦЕ МИГРАНАТА КРОЗ СПОРТ

Ученици наше школе и њихови вршњаци из прихватних центара за азил дружили су се у оквиру пројекта “Hi5 Happy Caravan”, који има за циљ интеграцију деце миграната у локално друштво.  Најпре су играли крикет, спорт који је међу најпопуларнијим у земљама одакле долази највећи број миграната, а потом су мешовите екипе одиграле фудбалску утакмицу.

Пројекат “Hi5 Happy Caravan” почео је 2018. године у сарадњи са Групом 484, која пружа подршку избеглицама из земаља захваћених ратом, као и са Крикет федерацијом Србије.

Мирјана Ивковић, координатор пројекта  и представница Олимпијског комитета Србије, каже да су се деца лепо провела учећи да играју крикет и “фудбал 3”, игру која је осмишљена тако да ставља акценат на фер-плеј и једнакост. Међу присутнима били су и представници општине Стари град – председник Скупштинe Душан Петрић, члан Већа задужен за спорт Недељко Неђа Јовановић и секретар Савеза спортова Стари град Мирко Вујовић.