06.05.2022.

ИНКЛУЗИВНИ РЕЧНИК - ОБУКА ЗА НАСТАВНИКЕ

У оквиру пројекта "Инклузивни речник" предвиђена су три интелектуална производа: 1) Приручник "Инклузивни речник", 2) Обука за наставнике "Инклузивни речник"; 3) Израда видео спотова на таму дискриминације ЛГБТ+ особа.

ИНКЛУЗИВНИ РЕЧНИК - ОБУКА ЗА НАСТАВНИКЕ

У оквиру Еразмус пројекта „Инклузивни речник“ у Мадриду је, у периоду од 3. до 5. маја, одржана обука у циљу креирања адекватног програма стручног усавршавања за наставнике који раде са ученицима припадницима ЛГБТ+ популације. Сви учесници пројекта, из шест земаља (Бугарска, Шпанија, Грчка, Италија, Португалија и Србија) представили су своје радове развијене у вези са другим интелектуалним производом овог пројекта – Обука за наставнике. Циљ раувијених обука је да се наставницима пруже алати који ће олакшати укључивање ЛГБТ+ особа у школску заједницу и спречити дискриминацију по основу сексуалне оријентације и родног идентитета. Сви су са посвећеношћу, ентузијазмом и професионалношћу учествовали у планираним активностима.

Учесници Обуке за нашу школу били су:

• Татјана Митровић, наставница стручних предмета у области обраде дрвета и ликовне групе предмета;
  • Јелена Костић, наставница стручних предмета у области ликовне културе;
  • Владислав Митић, наставнник стручних предмета у области обраде дрвета;
  • Зорица Ђоковић, директорка Школе и кординаторка Пројекта за нашу школу.