20.02.2024.

ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Вечерас је одржан први састанак у циљу отпочињања реализације учења кроз рад у компанијама за ученике наше школе, у области обраде дрвета.
Компаније које су прошле године изразиле спремност да уђу у процес дуалног образовања и успеле да се акредитују, представиле су заинтересованим ученицима и њиховим родитељима своје производне програме, услове рада и каријерне могућностима за будуће столаре, оператере и техничаре за обликовање намештаја и ентеријера.
Након тога, сви заинтересовани ученици имали су прилике да разговарају са представницима свих присутних компанија - Тис, Артинвест, БГ реклам и Ентеријер мајор - и искажу своје интересовање за обављање дела наставе код њих.
Одзив ученика је био изузетно велики, као и интересовање да се укључе у дуално образовање.